MODERNÍ WEBDESIGN? 7 RAD, JAK NA TO! VOL. 2

MODERNÍ WEBDESIGN? 7 RAD, JAK NA TO! VOL. 2

20. Září 2016

5. Video v záhlaví

Proč číst, když se můžete pohodlně opřít a dívat se? Dalším fenoménem moderního webdesignu jsou videa v záhlaví. Chcete, aby váš web šel s dobou? Natočte si pořádné intro.

Je stále snažší vytvořit zajímavé video, sdílet a umisťovat na sociální sítě. Spousta tvůrců webu argumentuje tím, že na domovskou stránku video nepatří kvůli velkému množství dat, které je potřeba načíst a spustit, což zejména na mobilních zařízeních může být problém. Na druhou stranu je video skvělý způsob, jak prezentovat nové technologie a postupy, což by text nedokázal zdaleka tak názorně.

Mnoho video služeb jako YouTube vám navíc umožní sledovat zpětnou vazbu a tak lépe plánovat svůj obsah.

Takže když vám dojdu sova, natočte video!

6. Responsive design

Asi už každý slyšel o responsive designu. Nejde o nový koncept, ale protože mobilní zařízení se stávají standardem, musíme ho zmínit.

Responzivní web je takový, který se dokonale přizpůsobí jakémukoliv zařízení, na kterém jej návštěvníci procházejí. Jde o transformaci webové stránky tak, aby efektivně předávala informace standardním i mobilním uživatelům, protože to, co funguje v klasickém rozlišení, nemusí fungovat na mobilech a tabletech.

Nebojte se přidat nebo odebrat prvky založené na velikosti obrazovky a typu zařízení. Nejde jen o změnu šířky rozlišení, ale o vylepšení stránky pro vyšší uživatelský komfort napříč všemi platformami a zařízeními.

7. Zajímavá typografie

Je skvělé sledovat, když designéři začnou experimentovat s různými typy fontů. Jeden z webdesignových trendů roku 2014 jsou fonty s osobností.

Taková písma nejsou podle standardních šablon, jde o osobité fonty s jedinečnými vzory, které dělají web zajímavějším. Dochází tak pomalému ústupu silně nadužívaných písem a nástupu písem hravějších. A to nás baví!