Elektronické čtečky knih zažívají boom!

Elektronické čtečky knih zažívají boom!

26. Říjen 2017

E-knihy versus klasické knihy

Elektronické čtečky knih se staly velmi populárními. Tento technický pokrok využívá především mladší populace, ale není také neobvyklé vidět starší čtenáře s tímto vynálezem. Zkrátka našly si přízeň ve všech věkových katergorií lidí po celém světě. V České republice jsou stále více a více oblíbenějšími. Vyplývá to z průzkumu Svazu českých knihkupců a nakladatelů, kteří uvedli, že se v roce 2014 prodej elektronických knih zdvojnásobil na milion kusů. Tržby dosáhly zhruba 120 milionů korun. 

 

Tržby stoupají

Trend ale stále stoupá a lidé digitalizaci knih přijímají s otevřenou náručí. Přitom e-knihy nyní tvoří cca 1,5 procenta knižního trhu. Velká Británie zažívá větší boom, jelikož elektronickým knihám nyní patří 1/4 trhu. Objevily se také už čtečky a aplikace, které za Vás čtou text do sluchátek. 

 

Klasické knihy nevymřou!

Technika jde dopředu, vynálezy uživatelům usnadňují práci. Je to ale ovšem dobré? Nezačnou lidé degenerovat? Částečně ano. Zpohodlní, vše za ně za pár let bude dělat technika. Hold 21. století bere na otáčkách. Přesto ale zůstávají čtenáři, kteří upřednostní klasickou knihu, milují její vůni papíru a tisku, třeba si i dělají poznámky přímo do textu. Klasika je klasika.