Co a jak na Google

Co a jak na Google

2. Duben 2016

Nedávno jsme zde psali o tom, jaké byly nejhledanější výrazy na našem vyhledávači Seznam, podívejme se, jak letos dopadl konkurenční Google.

Seznam vs. Google

Pokud se ptáte, který z vyhledávačů je v našem prostředí významnější, bohužel vám nemůžeme dát zcela přesnou odpověď. Jednotlivá měření se totiž poněkud liší. Jisté však je, že poměr těchto vyhledávačů je velmi vyrovnaný. Odhaduje se, že Seznam za poslední dobu poněkud ztratil, takže by měla být pozice obou vyhledávačů dost podobná, tedy 50 na 50. 

Výsledky vyhledávání

Ostatně i výsledky nejhledanějších výrazů za minulý rok jsou si trochu podobné, minimálně na předních příčkách. I v Google totiž vítězí výraz Facebook před výrazem YouTube. I zde pokračují názvy stránek, které by bylo možné snadno zadat spolu s doménou, a vyhledávače by tedy nebylo nutné ani používat... 

Jak na Google, jak na Seznam

Zajímavé jsou kategorie Co a Jak, tedy dotazy, které byly zadávány do Google s těmito zájmeny. Nejčastěji jsme se tak zřejmě ne překvapivě chtěli dozvědět, jak zhubnout, kluci se pak ptali, jak sbalit holku (že by opravdu čekali, že jim na to dá internet odpověď?), dále pak je zajímalo jak si uvázat kravatu, ale také jak naladit smíchov (televizní stanici), ale také jak psát web. Pokud by vás zajímala poslední otázka, vynechejte pochopitelně Google a napište přímo nám!

Co to je internet

V rubrice Co pak jasně zvítězil dotaz na to, co je to tablet, dále pak bylin lidé zvědaví na bezkontkatní technologii NFC využívanou při platbách mobilem, lidi zajímala dále obrázková sociální síť Instagram, zřejmě nejčastěji puberťáci s rovnými kšilty se dotazovali, co je to SWAG a zajímavé jistě je to, že se lidé prostřednictvím internetu tázali na to, co je to internet...